Find lokalafdeling

Skolelederforeningens 94 lokalafdelinger arbejder for at skabe netværk mellem skoleledere og varetage politiske interesser lokalt. Dertil er formanden tillidsrepræsentant (TR), der forhandler løn og vilkår for kommunalt ansatte skoleledere.

Her kan du finde din lokalafdeling – tag endelig kontakt for at få mere information om lokale aktiviteter.

Leder du efter vores faglige klubber? Se faglige klubber

Aabenraa

Formand Merete Gissel

Næstformand Bjarke Højriis Markussen

Aalborg

Formand Martin Theis Eriksen

Næstformand Anders Møller Kragelund

Aarhus og Samsø

Formand Jens Mathiasen

Næstformand Irena Frello Hansen

Albertslund

Formand Pia Britt Jensen

Næstformand Ditte Hasbeck Svendsen

Allerød

Formand Morten Winther Bothe

Næstformand Anna Recinella

Assens

Formand Thomas Nielsen

Næstformand Lone Charlotte Kaack Wrøbell

Ballerup

Formand Gitte Aggerholm

Næstformand Henrik Rømer Nielsen

Billund

Formand Steen Møller

Næstformand Søren Rahbek

Bornholm

Formand Bibi Arvidsen

Næstformand Mette Fabricius Nielsen

Brøndby

Formand Yvonne Toft Bech

Næstformand Rikke Rubek Jørgensen

Brønderslev

Formand Allan Skriver

Næstformand Michael Ring

Dragør

Formand Claus Dyremose

Næstformand Steen Nielsen

Egedal

Formand Lars Haagendal

Næstformand Suzette Vintrup

Esbjerg og Fanø

Formand Jan Lagoni Jacobsen

Næstformand Troels Agersnap Nielsen

Faaborg-Midtfyn

Formand Bjarne Schytt Nielsen

Næstformand Maria Matheou Mygind Holm

Favrskov

Formand René Guldbrandsen

Næstformand Katrine Johannesen Klixbüll

Faxe

Formand Jacob Svava Mortensen

Næstformand Susanne M. Christensen

Fredensborg

Formand Hans Frøslev Jensen

Næstformand Niklas Winsten

Fredericia

Formand John With Agerholm

Næstformand Lisa Mikkelsen

Frederiksberg

Formand Kristian Svinth Sørensen

Formand Rebekka Wellejus

Frederikshavn og Læsø

Formand Mogens Brag

Næstformand Tanja Munch

Frederikssund

Formand Klaus Peder Berthelsen

Næstformand Hanne Rask Pedersen

Furesø

Formand Henrik Hansen

Næstformand Jeppe Bonde

Gentofte

Formand Lasse Reichstein

Næstformand Maria Matheou Mygind Holm

Gladsaxe

Formand Johan Rønne

Næstformand Irene Holmquist

Glostrup

Formand Rene Svendsen

Næstformand Lisa Levin

Greve

Formand Dorthe Thune

Næstformand Rasmus Krøll Bjerregård

Gribskov

Formand Thomas Nørregaard

Næstformand Nicolai Schlüter

Guldborgsund og Lolland

Formand Brian Brodersen

Næstformand Betina Siegvardsen

Haderslev

Formand Kim Christiansen

Næstformand Tomas Duelund

Halsnæs

Formand Thomas Haarup Karlsen

Næstformand Amalie Fricault

Hedensted

Formand Jakob Ballegaard Preuthun

Næstformand Sabina Marquard Madsen

Helsingør

Formand Andreas Elkjær

Næstformand Cecilie Andersen

Herlev

Formand Kenneth Lind Winther

Næstformand Marianne Vilstrup Havemose

Herning

Formand Erik Søgaard

Næstformand Søren Led-Jensen

Hillerød

Formand Annette Otto

Næstformand Søren Vestergård

Hjørring

Formand Rikke Hedenskog

Næstformand Troels Mikaelsen

Høje-Taastrup

Formand Casper Madsen

Næstformand Ethan Jordan

Holbæk

Formand Henrik Dahl

Næstformand Per Gjerrild

Holstebro

Formand Rasmus Højlund Sørensen

Næstformand Peter Hatting

Horsens

Formand Charlotte Kærsaa

Næstformand Simon Kousgaard Pedersen

Hørsholm

Formand Ulla Wiese Christensen

Næstformand Timm Troest Hald

Hvidovre

Formand Gerhard Grubb Waaentz

Næstformand Morten Toft

Ikast-Brande

Formand Morten Høyberg Christensen

Næstormand Karl Plougstrup-Petersen

Ishøj

Formand Lars Halmø

Næstformand Anja Mikolajek

Jammerbugt

Formand Kim Haaning Pedersen

Næstformand Birgitte Johansen

Kalundborg

Formand Kevin Sølvsten Meier

Næstformand Peter Brandt

Kerteminde

Formand Jesper Bech Madsen

København

Formand Max Ulrich Larsen

Næstformand Anita Ernst

Kontakt Nørrebro
TR Christina Stenius

TR-suppleant Morten Nielsen

Kontakt Brønshøj/Vanløse

TR Mette Rosted Grønlund

TR-suppleant Maren Kirstine Bak

Kontakt Indre by/Østerbro 

TR Lars Rye Vadmand

TR-suppleant Mille Geschwendtner

Kontakt Amager

TR Thomas Ammentorp Schmidt

TR-suppleant Karina Dalgaard Berthelsen

Kontakt Vesterbro/Kgs. Enghave/Valby 

TR Benedikte Kryger Roth

TR-suppleant Morten Biering

Køge

Formand Tommy Brun Larsen

Næstformand Karin Willumsen

Kolding

Formand Henrik Maarup Larsen

Næstformand Henrik Balle Lauridsen

Langeland

Formand Berit Volder

Næstformand Thomas Kjær Nielsen

Lejre

Formand Vibeke Hesselholdt Hansen

Næstformand Jim Kehlet

Lemvig

Formand Inge Nørgaard Møller

Næstformand Hanne Odgaard

Lyngby-Taarbæk

Formand Gitte Rasmussen

Næstformand Bettina Kallenberg

Mariagerfjord

Formand Arna Omar Sørensen

Næstformand Fie Bækgaard Eilsøe

Middelfart

Formand Anders Fæster Nielsen

Næstformand Morten Bonde

Morsø

Formand Lars Zedlitz Alberg

Næstformand Mette Frimor

 

Næstved

Formand Stefan Gents

Næstformand Michael Ringmose

Norddjurs

Formand Mette Hørlyk

Næstformand Nathja Højstrup Ankjær

Nordfyn

Formand Jan Møller Iversen

Næstformand Søren Schluter

Nyborg

Formand Maj-Britt Toft Jørgensen

Næstformand Bo Michael Pedersen

Odder

Formand Erik Mønster

Næstformand Janni Torstensen

Odense

Formand Simon Hempel-Jørgensen

Næstformand Finn Holm Ewald

Odsherred

Formand Ib Kristensen

Næstformand Lone Balslev Marcussen

Randers

Formand Peter Nellemann Laursen

Næstformand Pernille Engamo

Rebild

Formand Søren Jørgensen

Næstformand Hanne Larsen

Ringkøbing-Skjern

Formand Marianne Kipker

Næstformand Gitte Hindø

Ringsted

Formand Ann Sabroe

Næstformand Martin Reinholdt Fogh

Rødovre

Formand Allan E. Laurents

Næstformand Lars Kristensen

Roskilde

Formand Jon Lissner

Næstformand Morten Naumann

Rudersdal

Formand Karin Grüttner

Næstformand Lise Klint Eller

Silkeborg

Formand Bo Buhl Andersen

Næstformand Kristian Dissing Olesen

Skanderborg

Formand Mona Langballe

Næstformand Kasper Jensen

Skive

Formand Jakob Holten Olsen

Næstformand Inga Kaastrup

Slagelse

Formand Henrik Hallig

Næstformand Benjamin Ejlertsen

Solrød

Formand Carsten Hansen

Sønderborg

Formand Michael Jacobsen

Næstformand Lotte Christensen

Sorø

Formand Helene Ibsgaard Bæhr

Næstformand Jakob Kaj Engel Storm

Stevns

Formand Flemming Bødker Schaaf

Næstformand Thomas Vestergaard

Struer

Formand Karen Agger Kattehøj

Næstformand Bente Larsson

Svendborg og Ærø

Formand Rie Storm

Næstformand Oliver Schulz

Syddjurs

Formand Lars Robdrup

Næstformand Mikael Bugge Andreasen

Sydslesvig

Formand Sandra Mikkelsen

Næstformand Tine Bruun Jørgensen

Tårnby

Formand Kaj Klint Pedersen

Næstformand Jan Bakmand

Thisted

Formand Hans Henrik Thrane

Næstformand Lise Bjerg Knudsen

Tønder

Formand Gia Schultz

Næstformand Mads Bentsen

Vallensbæk

Formand Mette Juel

Næstformand Mette G. Broegaard

Varde

Formand Trine Møller

Næstformand Lene Jeppesen

Vejen

Formand Christian Dunne

Næstformand Jan Asklund

Vejle

Formand Henrik Havnsgaard Christensen

Næstformand Uffe Carlsen

Vesthimmerland

Formand Jesper Poulsen

Næstformand Sonja Paulin

Viborg

Formand Christian Maarslet

Næstformand Kirsten Gammelby Musgaard

Vordingborg

Formand Bjørn Haldur Pedersen

Næstformand Bendt Wittrock Jespersen